uz-logo-pion-2.png

Konferencje zewnętrzne

Instytut Medyczny, Instytut Politechniczny, Instytut Ekonomiczny, Instytut Humanistyczny PANS w Głogowie
zapraszają na:
I STUDENCKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWO - SZKOLENIOWĄ
INTERDYSCYPLINARNOŚĆ DLA ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA CZŁOWIEKA
29-30 LISTOPADA 2023 R.


Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na wpływ przedstawicieli różnych zawodów na zdrowie i bezpieczeństwo każdego człowieka. Konferencja ma charakter konferencji dwudniowej stacjonarnej, która odbędzie się w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie przy ul Piotra Skargi 5.
KONFERENCJA JEST BEZPŁATNA!
Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych studentów reprezentujących różne kierunki kształcenia, Studenckie Koła Naukowe.
Podczas konferencji przewidziane są wystąpienia ustne oraz sesja posterów. Organizatorzy Konferencji zapraszają również do opublikowania swoich prac w formie rozdziału w monografii naukowej (wydanie elektroniczne), którego wydawcą będzie Wydawnictwo PWSZ w Głogowie znajdujące się w poz. 720 Komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 lipca 2021 r. w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe z przyznanymi 80 pkt.



Tematy konferencji:
1. Nauki o zdrowiu dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka.
2. Zdrowie i bezpieczeństwo człowieka w ujęciu humanistycznym.
3. Wyzwania ekonomiczne dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka.
4. Nauki inżynieryjno – techniczne – teraźniejszość i przyszłość dla zdrowia i
bezpieczeństwa człowieka.
5. Varia.


Link do karty zgłoszeniowej na konferencję


Proponowany plan konferencji:

29 listopada 2023 r.:
godz. 8.30 – 9.00 – rejestracja uczestników
godz. 9.00 – 9.30 – powitanie uczestników konferencji
godz. 9.30 – 11.30 – wystąpienia studentów
godz. 11.30 – 11.45 – przerwa kawowa
godz. 11.45 – 13.15 - wystąpienia studentów
godz. 13.15 – 13.30 - przerwa kawowa
godz. 13.30 – 15.00 – warsztaty (grupa max. 15 osób/warsztat):
Struktura kosztów i poziom zadłużenia wybranych zakładów opieki zdrowotnej w latach 2019 – 2022 - dr hab. Waldemar Dotkuś, prof. PWSZ;
Terapia przez sztukę. Acrylic pouring jako metoda terapii w profilaktyce zdrowia psychicznego (warsztaty malarskie) - dr Anetta Soroka-Fedorczuk;
Badania modelowe endoprotez stawu biodrowego - dr inż. Paweł Modzel
godz. 15.00 – zakończenie pierwszego dnia konferencji

30 listopad 2023 r.:
godz. 9.00 – rozpoczęcie drugiego dnia konferencji
godz. 9.00 – 11.00 – wystąpienia studentów
godz. 11.00 – 11.15 – przerwa kawowa
godz. 11.15 – 13.15 - wystąpienia studentów
godz. 13.15 – 13.30 - przerwa kawowa
godz. 13.30 – 15.00 – warsztaty (grupa max. 15 osób/warsztat):
Przymus bezpośredni - mgr piel. Marian Fuczek (przełożony Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Branicach, specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego);
Nakładanie powłok ochronnych – warsztaty z cynkowania galwanicznego - dr inż. Szymon Biernat
godz. 15.00 – zakończenie Konferencji

Ważne terminy:
1. Do 15 listopada 2023 roku:
a) przyjmowanie zgłoszeń na konferencję: https://forms.gle/H6UkqnVcnnjKTtcZ7
b) przyjmowanie streszczeń wystąpień - w języku polskim; liczba znaków: max. 250-300 słów; czcionka: Times New Roman; rozmiar czcionki: 12; interlinia: 1,5; układ streszczenia dla prac oryginalnych: Wstęp, Cel pracy, Materiał i metody, Wyniki, Wnioski; układ streszczenia dla prac kazuistycznych: Wprowadzenie, Cel, Opis przypadku, Wnioski; układ streszczenia dla prac poglądowych: Wstęp, Rozwinięcie, Podsumowanie/
Wnioski; należy unikać skrótów, a w przypadku ich użycia podać wyjaśnienie przy pierwszym zastosowaniu).
2. Do 15 listopada 2023 roku – nadsyłanie prezentacji/posterów na konferencję.
3. Do 25 listopada 2023 roku – nadsyłanie prac do monografii naukowej zgodnie z podanymi wytycznymi dla ich autorów oraz podpisanych obowiązujących umów i oświadczeń (umowy i oświadczenia zostaną przesłane autorom po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń)
4. 29-30 listopad 2023 roku – konferencja.


Adres do korespondencji, nadsyłania materiałów, a także zadawania pytań:
konferencja@pwsz.glogow.pl

Szczegółowe informacje
Komunikat II 620.34KB [ .pdf ]

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza zainteresowanych opiekunów i członków studenckich kół naukowych do udziału w IX Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych, która odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2023 roku.

W ramach Sesji będą odbywały się sekcje referatowe, które prowadzone będą w 7 blokach tematycznych:

  • Architektury i Budownictwa;
  • Chemiczny;
  • Ekonomiczno-Prawny;
  • Roślinno-Przyrodniczy;
  • Techniczny;
  • Zwierzęcy;
  • Biomedyczny.

Celem konferencji jest prezentacja wyników badań prowadzonych przez studentów działających w SKN oraz wymiana poglądów i doświadczeń między studentami. Prezentowane przez studentów prace będą oceniane przez Komisje Konkursowe.

Streszczenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 października 2023 roku, według wzoru zamieszczonego w Regulaminie IX Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Nadesłane streszczenia zostaną opublikowane w materiałach konferencyjnych.

Jedno Studenckie Koło Naukowe może przestać maksymalnie trzy zgłoszenia.

Warunkiem uczestnictwa w Sesji jest wypełnienie prawidłowo internetowego formularza aplikacyjnego dostępnego na platformie Santander Scholarships (https://www.becas-santander.com/pl/) oraz pod linkiem: https://app.becas-santander.com/pl/program/ix_osskn, a także przesłanie (na wskazane w Regulaminie adresy e-mail) wszystkich niezbędnych dokumentów w terminie do dnia 20.10.2023 r. 

UWAGA! Stu pierwszych autorów referatów, którzy we wskazanym terminie poprawnie wyślą swoją aplikację za pośrednictwem formularza aplikacyjnego i prześlą streszczenia w wymaganej formie oraz dopełnią wymaganych formalności otrzymają Stypendium Santander Univesidades pokrywające koszty wyżywienia i materiałów konferencyjnych. W przypadku osób, którym nie zostanie przyznane stypendium a chcą otrzymać materiały konferencyjne oraz skorzystać z wyżywienia opłata uczestnictwa wynosi 250 zł.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem Sesji dostępne są na stronie internetowej www.osskn.zut.edu.pl

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach zaprasza do udziału w jubileuszowej XX Konferencji Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych  nt. „Nauka i sztuka młodych wobec zagrożeń współczesnego świata”, która odbędzie się w formie hybrydowej (możliwość uczestnictwa w formie stacjonarnej lub zdalnej) w dniu 4 września 2023 r.

Konferencja prowadzona będzie w 6 sekcjach tematycznych:
• nauk humanistycznych,
• nauk społecznych,
• nauk rolniczych,
• nauk medycznych i nauk o zdrowiu,
• nauk ścisłych i przyrodniczych,
  oraz sekcji sztuki.

Konferencja skierowana jest do studentów, doktorantów oraz pasjonatów nauki i sztuki - pragnących nawiązać kontakt ze środowiskiem akademickim i wspomóc swoją wiedzą i doświadczeniem młodych naukowców.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze dostępne są pod adresem: https://www.uph.edu.pl/uniwersytet/kkn2023

rekrutacja.png
Rekrutacja
Więcej
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18