uz-logo-pion-2.png

Aktualności

Absolwenci Extra w kwietniu 2024

05.04.2024
Absolwenci Extra w kwietniu 2024: inż. Weronika Dylewicz oraz mgr inż. Karol Kołtowski
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu dzisiejszym wręczono statuetki ostatnim laureatom konkursu Absolwent Extra, którzy obronili swoje prace dyplomowe w 2023 r. Są to absolwenci Wydziału  Mechanicznego – inż. Weronika Dylewicz oraz mgr inż. Karol Kotłowski. Statuetki laureatom wręczył Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego - prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski. W uroczystości wzięli również udział: Prorektor ds. studenckich - dr hab. Barbara Literska, prof. UZ, Dziekan Wydziału Mechanicznego - dr hab. inż. Władysław Papacz, prof. UZ oraz kierowniczka Biura Karier UZ - mgr inż. Monika Politańska.


weronika_3.jpg

Inż. Weronika Dylewicz ukończyła studia inżynierskie na kierunkach inżynieria biomedyczna (2023) oraz mechanika i budowa maszyn w specjalności eksploatacja maszyn (2024). Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na kierunku mechanika i budowa maszyn w specjalności konstrukcyjno-menadżerskiej.

W trakcie studiów swoje pasje naukowe rozwijała w Kole Naukowym BiomedUZ, w którym obecnie pełni rolę przewodniczącej. Obszary działań koła obejmowały głównie badania aparatu zastawki mitralnej oraz konstrukcję protez dla psów. Efekty działań zespołu prezentowała na licznych konferencjach naukowych. Referowane wyniki badań zostały dostrzeżone przez komitet naukowy konferencji i nagrodzone drugim miejscem podczas IX Ogólnopolskiej Sesji Kół Studenckich (Szczecin, 7-9.12.2023). Drugim ważnym etapem podczas nauki na Uniwersytecie Zielonogórskim była aktywność w Kole Naukowym Laboratorium Matematyczne Paradoks, gdzie pomagała w organizacji, a także prowadziła warsztaty z młodzieżą. To doświadczenie pomogło jej rozwinąć umiejętność poszukiwania nieszablonowych i kreatywnych metod skutecznego dzielenia się wiedzą, które wykorzystała w trakcie „Zielonogórskich Spotkań z Matematyką”.

Inż. Weronika Dylewicz wielokrotnie uczestniczyła w krótkoterminowych projektach, między innymi w ramach programu Erasmus+. Wyjazdy te poza oczywistymi elementami takimi jak: doskonalenie umiejętności językowych, nawiązanie znajomości i poznanie innych kultur, stanowiły istotne doświadczenie procesu edukacji pozaformalnej.

Dotychczasową wiedzę zdobytą w trakcie studiów Pani Weronika Dylewicz wykorzystuje w pracy na stanowisku młodszego konstruktora maszyn przemysłowych.

Prywatnie spełnia się jako sportowiec- amator w dyscyplinach wytrzymałościowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy inżynieryjnej tworzy również nowe rozwiązania dedykowane innym sportowcom.

Kontakt i więcej informacji


karol_3.jpg

Mgr inż. Karol Kołtowski jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w specjalności zarządzanie produkcją i usługami. Posiada też tytuł inżyniera automatyki i robotyki. Zarówno studia inżynierskie, jak i magisterskie ukończył z wyróżnieniem, przy czym studia drugiego stopnia z oceną celującą. W swojej pracy magisterskiej badał skuteczność wykorzystania technologii wirtualnej rzeczywistości w przedsiębiorstwie produkcyjnym, zestawiając ją z klasycznymi metodami przekazywania wiedzy. Praca została wyróżniona I nagrodą Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją. Na podstawie pracy przygotował artykuł naukowy pt. „Badanie wirtualnej rzeczywistości, jako narzędzia wspierającego  wdrażanie pracowników w przedsiębiorstwie produkcyjnym” i wziął udział w 20. Międzynarodowej Konferencji Studentów i Młodych Naukowców w 2023 r.

Mgr inż. Karol Kołtowski zarówno studia I jak i II stopnia odbył w trybie niestacjonarnym, łącząc edukację ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. Pracował jako elektromechanik, automatyk, zajmował się też projektowaniem instalacji fotowoltaicznych. Z początkiem  2020 r. podjął się też prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Trudny okres pandemii spowodował, że zdecydował się na stabilne zatrudnienie w trybie pracy zdalnej jako dziennikarz w redakcji technologicznej Wirtualnej Polski, gdzie zajmuj się w głównej mierze tematami związanymi z cyberbezpieczeństwem i energetyką. Przebieg kariery zawodowej połączonej równolegle ze studiami na których osiągał wysoki wyniki dowodzi że jest osoba zorganizowaną i szybko  oraz skutecznie zdobywa nową wiedzę i umiejętności.

Kontakt i więcej informacji

Galeria zdjęć
rekrutacja.png
Rekrutacja
Więcej
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18