JULIA MICEWICZWydział Fizyki i AstronomiiUkończony kierunek studiów: Fizyka medyczna Rodzaj studiów: stacjonarne, pierwszego stopnia z tyt. licencjata |
Napisali o mnie:
Kilka słów o sobie:
Jestem tegoroczną absolwentką studiów licencjackich na kierunku fizyka medyczna, Wydział Fizyki i Astronomii. Kierunek studiów wybrałam zgodny z moimi zainteresowaniami. Zawsze lubiłam poznawać świat i prawa jakie nim rządzą. Pasjonowała mnie również biologia oraz medycyna dlatego na Uniwersytecie Zielonogórskiem znalazłam miejsce dla siebie – mój kierunek - fizykę medyczną.
Swoje zainteresowania naukowe staram się łączyć z podróżowaniem - kolejną moją pasją. W ramach programu Erasmus Plus wyjechałam na studia do Hiszpanii (University of Extremadura - Badajoz). Tam oprócz doświadczeń związanych ze studiowaniem na innej uczelni, miałam możliwość poznania innej kultury, pokonałam barierę językową oraz nauczyłam się podstaw języka hiszpańskiego, z którego osiągnęłam poziom A2. Podniosłam również mój poziom języka angielskiego na C1. Studia w Hiszpanii sprawiły, że w zeszłym roku zaangażowałam się w utworzenie organizacji studenckiej Erasmus Student Network (ESN) na naszym uniwersytecie. ESN jest częścią międzynarodowego programu skierowanego do studentów wyjeżdżających w ramach Erasmus Plus. Jako wiceprzewodnicząca organizacji aktywnie uczestniczę w jej działalności i pomagam studentom z zagranicy, którzy studiują na naszej uczelni, poznać nasz region i kraj. Dobrze rozumiejąc ich doświadczenia, wspieram w aklimatyzacji w nowym dla nich miejscu.
Obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich w specjalności fizyka medyczna. W tym roku brałam udział w warsztatach w Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów w Warszawie. Korzystając z możliwości jakie daje nasza uczelnia, ponownie staram się o wyjazd w ramach programu Erasmus Plus. Tym razem wybrałam Włochy oraz Uniwersytet w Mediolanie. Mam w planie wziąć udział w ciekawych laboratoriach takich jak Health Phisics Labolatory czy Nuclear Spectroscopy Labolatory i dalej rozwijać się naukowo.