ALEKSANDRA JĘDRZEJEWSKAWydział MechanicznyUkończony kierunek studiów: Inżynieria Biomedyczna Rodzaj studiów: stacjonarne drugiego stopnia z tytułem magistra inżyniera |
Gdzie mnie znaleźć?
Napisali o mnie:
Wywiady:
Kilka słów o sobie:
Już na wczesnych etapach edukacji interesowały mnie różne dziedziny nauki i nie potrafiłam zdecydować, która pasjonuje mnie najbardziej. Dlatego też wybór kierunku studiów był dla mnie dużym wyzwaniem. Ostatecznie, ze względu na interdyscyplinarność, wybrałam kierunek inżynieria biomedyczna łączący wiedzę z zakresu chemii, anatomii, czy też programowania. Dwustopniowe studia ukończyłam z oceną celującą. Dodatkowo ukończyłam także studia magisterskie na kierunku mechanika i budowa maszyn. Zdobyty certyfikat umiejętności obsługi oprogramowania SolidWORKS pozwolił mi na swobodne projektowane detalu w geometrii przestrzennej, tworzenie wizualizacji i dokumentacji technicznej, a także weryfikację projektów itp. W trakcie studiów byłam aktywnym członkiem – sekretarzem - Koła Naukowego „BiomedUZ”. Brałam udział w wielu projektach, konferencjach, a także organizowałam seminaria. Chętnie angażowałam się również w działania społeczne jak np. pracę w komisji stypendialnej. Moje aktywności były wielokrotnie nagradzane nagrodami Rektora oraz stypendiami.
Otwarty umysł i wszechstronna wiedza z różnych dziedzin sprawdzają się w praktyce, czyniąc mnie znakomitym kandydatem do pracy w laboratoriach badawczych, przy projektach, analizie konstrukcji, tworzeniu modeli i wielu innych zadaniach. Zdobytą podczas studiów wiedzę wykorzystuję na studiach doktoranckich w dziedzinie inżynieria mechaniczna, a także w pracy zawodowej na stanowiskach taki jak: specjalista ds. kontroli jakości, pracownik naukowo-badawczy oraz specjalista badań i wdrożeń z zakresu nanotechnologii. W pracy wykorzystuję zaawansowane techniki badawcze i analityczne takie jak: spektroskopia Ramana, mikroskopia konfokalna, mikroskopia sił atomowych, skaningowa mikroskopia elektronowa, pomiary elektrochemiczne, spektrometria FTIR i wiele innych. Prowadzę także szkolenia z obsługi aparatury i zajęcia ze studentami oraz z uczniami.
Głównym obszarem moich zainteresowań naukowych jest nanotechnologia, a w szczególności nanomateriały oparte o nanorurki ditlenku tytanu. Angażuję się także w projekty z innych obszarów tematycznych jak badania nad strukturami ochrony głowy, czy wpływ promieniowania ultrafioletowego na bakterie i wirusy, a także badania właściwości biomateriałów takie jak korozja, właściwości biologiczne, chemiczne i elektrochemiczne. W wolnych chwilach projektuję i drukuję elementy w technologii druku 3D FDM. Znajomość języka angielskiego umożliwia mi udział w międzynarodowych konferencjach i publikowanie artykułów naukowych w czasopismach anglojęzycznych. W ostatnim czasie, podczas III Konferencji Naukowej Advanced in Applied Biomechanics, za referat pt.: Badania numeryczne właściwości mechanicznych układów ochrony głowy przed skutkami obciążeń dynamicznych, którego byłam współautorką, otrzymałam I miejsce w ramach konkursu na najlepszą zaprezentowaną pracę. Jest to jedna z wielu nagród jakimi zostałam wyróżniona w konkursach za prowadzone działania naukowe.
Z pozazawodowych zainteresowań dodam, że lubię taniec towarzyski.