MAGDALENA ANDREJCZUKWydział Nauk SpołecznychUkończony kierunek studiów: Pedagogika w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i profilaktyki Rodzaj studiów: stacjonarne drugiego stopnia z tytułem magistra |
Gdzie mnie znaleźć?
Wywiady/ multimedia/ publikacje:
Kilka słów o sobie:
Ukończyłam studia I stopnia z pedagogiki w zakresie logopedii i terapii pedagogicznej oraz studia II stopnia z pedagogiki w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i profilaktyki. Byłam laureatką stypendium rektora dla najlepszych studentów.
Będąc przewodniczącą Koła Naukowego Pedagogiki Opiekuńczej, pomimo trwającej pandemii i wielu obostrzeń z nią związanych, wraz z grupą studentów zrealizowałam wiele ciekawych projektów m.in. spotkania z osobami czynnymi zawodowo, pracującymi w placówkach i oddziałach opiekuńczo-wychowawczych; warsztaty świąteczne i sesje rodzinne „Zatrzymaj chwilę” w Domu Samotnej Matki; zbiórki rzeczy dla Domu Samotnej Matki z Zielonej Górze. Popularyzowałam działalność koła naukowego w mediach społecznościowych. Oprócz tego byłam członkinią Rady Studentów z Niepełnosprawnościami UZ.
Chętnie uczestniczyłam w konferencjach międzynarodowych organizowanych przez Uniwersytet Zielonogórski, wygłaszając referaty dotyczące przemian i rozwoju dziecka. Poszerzałam swoją wiedzę oraz kompetencje regularnie uczęszczając na certyfikowane szkolenia. Uzyskałam uprawienia do wykorzystywania testu Karty Oceny Logopedycznej Dziecka – KOLD, uzyskałam tytuł Terapeuty ręki I i II stopnia, ukończyłam szkolenia: MFT 9-99 stars- Miofuncjonalna Terapia dla osób w wieku 9-99, Plastrowanie statyczne i dynamiczne w logopedii- Kinesiotaping medyczny, AAC- alternatywne sposoby w komunikacji, Dysfunkcje i parafunkcje mowy oraz ich wpływ na mowę, Funkcje prymarne i terapia miofunkcjonalna- ujęcie holistyczne, Terapia manualna w pracy z pacjentem logopedycznym.
Uczestniczyłam w warsztatach pt. „Dotknij ciszy”- język migowy w pigułce podczas II Dolnośląsko- Opolskich Dni Integracji.
Aktualnie studiuję logopedię na studiach drugiego stopnia oraz oligofrenopedagogikę jednocześnie pracując, jako logopeda w trzech miejskich zielonogórskich żłobkach oraz Domu Samotnej Matki. Prowadzę także prywatną praktykę.